Szkolenia dla pracowników – jak wybrać?

Chcesz zainwestować w rozwój kadry, ale nadal nie wiesz, jakie szkolenie dla pracowników wybrać? Nic w tym dziwnego. Propozycji na rynku jest bardzo dużo, więc to naturalne, że możesz czuć pewien decyzyjny dyskomfort. Przeczytaj artykuł i zobacz, na co w takiej sytuacji warto zwrócić uwagę.

Szkolenia pracowników – dlaczego warto?

Inwestowanie w rozwój kadry jest równie ważne, co planowanie strategii działania organizacji. Jedno z drugim ma wiele wspólnego. Dobrze przeszkoleni pracownicy są w stanie pracować efektywniej, precyzyjniej i z większym zaangażowaniem. Wiele firm słusznie zauważa, że dzięki odpowiednio dobranym kursom menadżerowie i pracownicy nie tylko oszczędzają czas, ale również zyskują przestrzeń do rozwoju.

Co więcej, umiejętna i szybka odpowiedź firmy na potrzeby rynku zwiększa szansę na wzmocnienie wizerunku marki, a nawet zdobycie nowych klientów.

Upskilling i resklillng

Upskilling i reskilling cieszą się coraz większą popularnością. W związku z tym firmy, zamiast zatrudniać nowych pracowników, podnoszą kompetencje obecnych. Mimo wszystko, biorąc pod uwagę bogactwo opcji na rynku i nieustannie ewoluujące środowisko biznesowe, wybór odpowiedniego szkolenia dla pracowników może być wyzwaniem. Nawet dla doświadczonych menadżerów.

Dlatego tak ważne jest, by decyzję o podniesieniu kwalifikacji lub przebranżowieniu podejmować na podstawie danych, nie przekonań. Tylko skąd je wziąć?

Jak wybrać temat szkolenia?

Każdy zespół składa się z grupy niezależnych pracowników. Nie ma dwóch takich samych osób. Nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby, również szkoleniowe, mogą być różne. Nasze kompetencje i predyspozycje, również. Z tego względu, zanim zaczniemy spisywać listę najpopularniejszych szkoleń, warto zastanowić się nad celami, jakie chcemy osiągnąć dzięki szkoleniom.

Następnie powinniśmy dostosować je do potrzeb i umiejętności naszych pracowników. Odpowiednio dobrany program szkoleniowy może przyczynić się nie tylko do wzrostu kompetencji zespołu, ale także do poprawy efektywności i motywacji w miejscu pracy.

Jak to zrobić, krok po kroku?

  • Po pierwsze, zaplanuj dokładnie cele, jakie chcesz osiągnąć dzięki szkoleniu. Spisz je i nadaj im priorytet.
  • Następnie zwróć uwagę na doświadczenie i renomę firmy szkoleniowej oraz dostosowanie oferty do potrzeb Twojej organizacji. Nie każde szkolenie będzie dla Was odpowiednie. O tym, jak sprawdzić, jakich kursów potrzebują Twoi pracownicy, przeczytasz za chwilę.
  • Nie zapominaj o budżecie i czasie, który możesz poświęcić na rozwój pracowników. Wybierz program edukacyjny dopasowany do branży i specyfiki działalności firmy, który przyczyni się do wzrostu kompetencji zespołu oraz skuteczności działań biznesowych.
  • Odpowiednio dobrany trener czy prelegent może okazać się niezwykle ważny. Upewnij się, że posiada nie tylko wiedzę merytoryczną, ale także doświadczenie i umiejętności potrzebne do angażowania uczestników.
  • Zbadaj predyspozycje i potrzeby Twoich pracowników i na tej podstawie, porównując je z celami organizacji i obowiązującymi trendami, wybierz najlepsze szkolenie.

Jak zbadać oczekiwania pracowników?

Harisson Assessments to narzędzie, dzięki któremu zdobędziesz potrzebną wiedzę. Oparte na rzetelnych fundamentach naukowych nie pozostawia złudzeń. Jest proste, przejrzyste i szybkie (badanie trwa zaledwie 25 minut) i – co najważniejsze – pozwala na pełne zrozumienie oczekiwań pracowników. Dzięki szczegółowym raportom dostarczanym po analizie dowiesz się, jakie preferencje zawodowe, motywacje oraz obszary do rozwoju mają Twoi pracownicy.

Zamiast tracić czas na budowanie ścieżek rozwoju w oparciu o przekonania, zdobędziesz informacje, które pozwolą Ci wznieść Twoją organizację na zupełnie inny poziom. Harisson to nieocenione narzędzie w procesie zarządzania zasobami ludzkimi. Pozwala skutecznie dopasować działania szkoleniowe i rozwojowe do indywidualnych potrzeb pracowników. Dlatego, jeśli chcesz odkryć kluczowe informacje potrzebne do budowania efektywnych strategii personalnych i zapewnienia harmonijnego rozwoju kadry w firmie, nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami i zacznij planować efektywne szkolenia dla pracowników.