Spotkanie z Jimem Tammem – autorem “Radical Collaboration” EN

Jim Tamm - autor RADICAL COLLABORATION21 marca mieliśmy zaszczyt gościć w Warszawie Jima Tamma – specjalistę w dziedzinie rozwiązywania sporów w organizacjach, byłego sędzię administracyjnego stanu Kalifornia, a także współautora książki „RADICAL COLLABORATION: Pięć Kluczowych Umiejętności niezbędnych do przezwyciężenia defensywności i zbudowania relacji odnoszących sukcesy.” Jim od wielu lat z sukcesami wdraża metodologię Radical Collaboration w międzynarodowych organizacjach, ponad to jest również wykładowcą Międzynarodowego Programu Menadżerskiego w Sztokholmskiej Szkole Ekonomii i nadzorcą Programu Edukacji Menadżerskiej dla NASA oraz w Instytucie Wallenberga w Szwecji.

Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować za obecność osobom, które przybyły na spotkanie, a także podzielić się naszymi wrażeniami z tymi, którzy niestety nie mogli z nami być.

Spotkanie odbyło się w Muzeum Powstania Warszawskiego, podczas którego omówiona została metodologia Radical Collaboration. Jim postarał się, aby każdy ze spotkania każdy z uczestników mógł wynieść wiedzę praktyczną dla siebie, dlatego też wykład poprowadził w formie warsztatowej angażując uczestników w ćwiczenia związane z pogłębianiem świadomości na temat swojej defensywności oraz działań, jakie należy podjąć, aby uniknąć potencjalnych konfliktów.

Ludzie pracujący razem jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna.

F.D. Roosevelt

Dzieląc się swoją wiedzą, Jim omówił m.in. 5 kluczowych Umiejętności w Budowaniu Udanych Relacji Współpracy, jakimi są:

  1. Intencja Współpracy
  2. Prawdomówność
  3. Odpowiedzialność za siebie
  4. Świadomość Siebie
  5. Negocjowanie i rozwiązywanie problemów.

Opanowanie tych kompetencji zdecydowania pomaga nie tylko w budowaniu, lecz także w utrzymywaniu efektywnych i udanych relacji biznesowych. W dzisiejszych czasach silnej kompetencji na rynku, niezależnie od branży, ważne jest, aby organizacja była spójna wewnętrznie. Brak konfliktów i umiejętność współpracy pomiędzy pracownikami jest także gwarancją efektywności organizacji. Dzięki dobrej atmosferze pracy organizacja staje się atrakcyjna na rynku pracy. Kluczem do sukcesu jest współpracowanie wewnątrz tak, aby móc konkurować na zewnątrz.

Jeżeli chcą Państwo sprawdzić w jakim stopniu rozwinęli Państwo lub pracownicy Państwa organizacji 5 Kluczowym Umiejętności w Budowaniu Udanych Relacji Współpracy, zachęcamy do diagnozy raportem Współpraca i Kompetencje Zespołowe, który został stworzony przez Harrison Assessments we współpracy z Jimem Tammem.