Jak wykorzystać Harrison Assessments do identyfikacji liderów w Twojej organizacji?

Twoja firma rośnie, a Ty nadal nie wiesz, jak prawidłowo wykorzystać potencjał kluczowych pracowników? Harrison Assessments pozwoli Ci szybko i skutecznie identyfikować liderów w Twojej organizacji. Zaledwie 25 minut dzieli Cię od sukcesu. Brzmi nieprawdopodobnie? Zobacz, jakie masz możliwości.

Harrison Assessments – co to jest

Harrison Assessments to narzędzie, którego celem jest:

 • weryfikacja predyspozycji kandydatów,
 • rozwój talentów,
 • formułowanie strategii poprawy
 • i badanie potrzeb szkoleniowych pracowników.

Dzięki zaawansowanym algorytmom i analizie danych Harrison Assessments dostarcza szczegółowych informacji na temat:

 • umiejętności,
 • cech osobowości
 • i preferencji zawodowych pracowników.

Pozwala również sprawdzić, czy dana osoba ma kompetencje przywódcze, czy też nie.

 

Jak działa Harrison Assessments?

Proces oceny Harrison Assessments składa się z kilku etapów. Na początku pracownicy wypełniają specjalny test (online lub stacjonarnie). Jego zadaniem jest zebranie informacji dotyczących umiejętności, zachowań i preferencji osoby badanej.

SmartQuestionnaire mierzy aż 175 cech! Dane są analizowane przez system Harrison Assessments, który na podstawie konkretnych odpowiedzi, generuje kompleksowy raport dla każdego pracownika.

Czas, który Twoi potencjalni liderzy będą musieli poświęcić na badanie, nie jest dłuższy niż 30 minut. Natomiast raporty, które otrzymasz, mogą być wykorzystywane na wiele sposobów:

 • Możesz ich użyć do planowania rozwoju kariery swoich pracowników. Zdobyta wiedza posłuży Ci do dostosowania szkoleń lub programów mentorskich.
 • Możesz również sprawdzić konkretne umiejętności i kompetencje, np. sprzedażowe lub przywódcze, by lepiej dopasować osobę do stanowiska.
 • Ponadto raporty realnie pomogą Ci w identyfikacji potencjalnych liderów i w ich dalszym rozwoju.

 

Dlaczego identyfikacja liderów jest tak ważna?

Rolą liderów w rozwoju i kulturze organizacyjnej jest:

 • inspirowanie innych,
 • kierowanie zespołem
 • i osiąganie celów biznesowych.

Dobrze wykwalifikowani liderzy pełnią kluczową funkcję we wzroście produktywności firmy. Mają realny wpływ na tworzenie pozytywnej atmosfery w miejscu pracy. Im lepiej zidentyfikujesz liderów w organizacji, tym szybciej skoncentrujesz się na rozwoju tych, którzy mają potencjał na objęcie kluczowych stanowisk zarządczych.

Wydaje się, że wpływ skutecznego liderowania na wyniki firm jest oczywisty. Warto jednak wiedzieć, że według raportu Assessment Systems Polska ponad 65% pracowników awansuje na podstawie niewłaściwych pobudek. Jak łatwo się domyślić, konsekwencje tego rodzaju pomyłek, są bardzo kosztowne. Dlatego, zamiast zgadywać, sprawdź, komu powierzyć kierowanie zespołem.

Jak wykorzystać Harrison Assessments Polska w Twojej organizacji?

Wybierz pracowników, których zaprosisz do udziału w badaniu. Przekaż im Harrison Assessments test, a po otrzymaniu wyników szczegółowo zanalizuj wyniki raportu. Sprawdź luki kompetencyjne i obszary pozytywnego wpływu na wyniki pracy. Zdobytą wiedzę wykorzystaj w praktyce. Potencjał drzemiący w kluczowych talentach pozwoli Ci zyskać przewagę konkurencyjną.


Harrison Assessments Polska dostarczy Ci precyzyjnych informacji na temat umiejętności, cech osobowości i preferencji zawodowych Twoich pracowników. Dzięki temu lepiej dopasujesz zadania i role do indywidualnych predyspozycji każdego członka zespołu. Rozpoznasz liderów i pozwolisz im rozwinąć skrzydła. Bez zbędnej straty czasu.

Podsumowanie

Harrison Assessments pozwoli Ci osiągnąć więcej w krótszym czasie. Ograniczy wydatki związane z rekrutacją i pozwoli odnaleźć liderów w Twojej organizacji. Czasem niewiele trzeba, by dokonać potrzebnych zmian. Nawet jeśli popełnisz kilka rekrutacyjnych błędów, warto wyciągnąć z nich wnioski.

Nie każdy będzie się spełniać w roli przywódcy. Zamów badanie kompetencji przywódczych i zdobądź wiedzę, która wpłynie na rozwój Twojej organizacji.